JoomlaClock

Imieniny

16 Września 2019
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Antym, Cyprian,
Edyta, Edda,
Eufemia, Eugenia,
Franciszek,
Jakobina, Kamila,
Kornel, Lucja,
Łucja, Sebastiana,
Sędzisław, Wiktor,
Wiktoriusz
Do końca roku zostało 107 dni.

Statystyka

odwiedzających: 12409464

Gościmy

Odwiedza nas 86 gości

Nagłówki RSS

powered_by.png, 1 kB

W skrócie...

Co polecamy...

1. W archiwum "Winiarz Zielonogórski" - nr 60. Zapraszamy do lektury. Wydanie papierowe jest dostępne w sklepie Winiarz.pl w Zielonej Górze przy ul. Osadniczej 6.

2. Zapraszamy do Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze i zwiedzenia jego stałej, jedynej w Polsce, ekspozycji Muzeum Wina (http://mzl.zgora.pl/wystawy/muzeum-wina/).

3. Zainteresowanym odwiedzeniem naszego regionu polecamy "Lubuski Szlak Wina i Miodu", o którym piszemy w zakładce "Enoturystyka".

4. Wszystkie wydania  "Winiarza Zielonogórskiego" są dostępne do pobrania w "Archiwum Winiarza" w Menu Głównym.

 
 

Mamy Muzeum Wina PDF Drukuj E-mail
Napisał: Przemysław Karwowski   
piątek, 19 maj 2006

 Artykuł (kid) z 18 Maja 2006 w Gazecie Lubuskiej (www.gazetalubuska.pl/):

"Mamy Muzeum Wina

Ożywają ostatnio winiarskie tradycje miasta. Jak się kiedyś wino produkowało, będzie można zobaczyć na nowej ekspozycji w Muzeum Ziemi Lubuskiej. ...

Funkcjonującą od lat stałą wystawę, wzbogaconą o nowe zbiory, zmieniono w Muzeum Wina, lokując je na parterze. Uroczyste otwarcie - jutro, o 18.00. Zobaczymy m.in. 50 zabytkowych urządzeń, dar Niemieckiego Muzeum Winiarskiego w Oppenheim nad Renem. Miazgownica, prasy winiarskie, filtry, pompy, urządzenia do korkowania i etykietowania służyły do produkcji wina. Obok nich znajdą się narzędzia do uprawy winorośli: szpadle, motyki, sekatory, kilofy, opylacze, opryskiwacze i kosze do winogron.
W zbiorze sztuki, związanej z winną tradycją, prezentowany jest XVIII-wieczny gobelin ze sceną winobrania i fotografie z zielonogórskich winiarni i winnic, zrobione w I połowie XX wieku, a także przygotowany specjalnie dla Muzeum Wina tryptyk "Winobranie w Zielonej Górze” Ireny Bierwiaczonek oraz 12 obrazów z cyklu "Rok na winnicy” Doroty Komar-Zmyślony.
Otwarcie muzeum będzie połączone z wernisażem fotografii Pawła Janczaruka ,,Zielone Wzgórze - Winnica 2000 - 2006'', wykładami na temat wina i winiarstwa i prezentacją lokalnych producentów."
Zmieniony ( piątek, 19 maj 2006 )
 
wstecz   dalej »
(C) 2019 Winiarze Zielonogórscy
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Pogoda w Zielonej Górze