JoomlaClock

Imieniny

24 Lutego 2020
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogurad, Bogusz,
Boguta, Bohusz,
Lucjusz, Maciej,
Piotr
Do końca roku zostało 312 dni.

Statystyka

odwiedzających: 12499815

Gościmy

Odwiedza nas 11 gości

Nagłówki RSS

powered_by.png, 1 kB

W skrócie...

Co polecamy...

1. W archiwum "Winiarz Zielonogórski" - nr 60. Zapraszamy do lektury. Wydanie papierowe jest dostępne w sklepie Winiarz.pl w Zielonej Górze przy ul. Osadniczej 6.

2. Zapraszamy do Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze i zwiedzenia jego stałej, jedynej w Polsce, ekspozycji Muzeum Wina (http://mzl.zgora.pl/wystawy/muzeum-wina/).

3. Zainteresowanym odwiedzeniem naszego regionu polecamy "Lubuski Szlak Wina i Miodu", o którym piszemy w zakładce "Enoturystyka".

4. Wszystkie wydania  "Winiarza Zielonogórskiego" są dostępne do pobrania w "Archiwum Winiarza" w Menu Głównym.

 
 

Strona główna arrow Aktualności arrow Najnowsze arrow Zaproszenie na II Konwent
Zaproszenie na II Konwent PDF Drukuj E-mail
Napisał: Przemysław Karwowski   
wtorek, 10 kwiecień 2007
Image Z wielką przyjemnością i niekłamaną satysfakcją informujemy, że 9 czerwca 2007 roku w mieście zasłużonym dla winiarstwa na ziemiach polskich - Zielonej Górze odbędzie się II Konwent Polskich Winiarzy. W tym roku organizatorem imprezy są Instytut Winorośli i Wina oraz Magazyn WINO z jednej strony, z drugiej zaś Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie i Urząd Miasta Zielona Góra. W czasie konwentu przewidziane jest omówienie aktualnych problemów polskiego winiarstwa, prezentacja winnic i producentów oraz degustacja zgłoszonych na konwent win spełniających kryteria KPW. Goście imprezy będą też mieli okazję poznać winiarskie zabytki Zielonej Góry, odwiedzić okoliczne winnice oraz wziąć udział w nieformalnym spotkaniu winiarzy i sympatyków po zakończeniu oficjalnej części Konwentu. Serdecznie zapraszamy!

 

Warszawa 15 kwietnia 2007 r.

Szanowna Pani/Szanowny Panie/Szanowni Państwo,

Redakcja „Magazynu WINO” i Polski Instytut Winorośli i Wina, oraz współorganizatorzy: Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie i Urząd Miasta Zielona Góra, uprzejmie zapraszają na II Konwent Polskich Winiarzy, który odbędzie się w Zielonej Górze 9 czerwca br.
Duże zainteresowanie jakie wzbudził zeszłoroczny I Konwent utwierdza nas w przekonaniu o słuszności przyjętych przez nas założeń, przede wszystkim dotyczących kryteriów uczestnictwa w Konwencie. Przypominamy, że w Konwencie Polskich Winiarzy mogą uczestniczyć wyłącznie właściciele minimum 5 arowych winnic (300 sadzonek autoryzowanych odmian winorośli), zaś w degustacji wina zrobione z własnych winogron, według zasad obowiązujących w Unii Europejskiej.
Na II Konwencie Polskich Winiarzy, na którym, znajdą się także przedstawiciele władz odpowiadających za sprawy produkcji wina gronowego w Polsce, przewidujemy prezentacje najważniejszych problemów nurtujących nasze środowisko i utrudniające rozwój polskiego winogrodnictwa. Po zakończeniu degustacji przewidujemy spotkanie towarzyskie.
Zgłoszenia zgodne z zasadami Regulaminu należy przesłać na adres sekretariatu II Konwentu Polskich Winiarzy (02-726 Warszawa, ul. Skrzetuskiego 27A) do dnia 15 maja br. Wszelkich dodatkowych wyjaśnień udziela sekretarz II Konwentu Katarzyna Niemyjska, tel.: 0502523227, e-mail: .
Informacje o winnicach i producentach win biorących udział w II Konwencie Polskich Winiarzy zostaną umieszczone w specjalnej, osobnej publikacji przygotowywanej na przez redakcję „Magazynu WINO” i Polski Instytut Winorośli i Wina. Będzie to pierwszy przewodnik po polskich winnicach. W związku z tym uprzejmie prosimy o możliwie najszersze rozpropagowanie II Konwentu Polskich Winiarzy w naszym środowisku. Mimo iż posiadamy już adresy ponad 200 polskich winnic, na pewno nie dotarliśmy do wszystkich.

Tomasz Prange-Barczyński                                  
Redaktor „Magazynu WINO”    
Roman Myśliwiec             
Prezes Polskiego Instytutu Winorośli i Wina

Uwaga! Regulamin Konwentu i fiszki winnicy i wina dostępne w zakładce "Do pobrania" - "Dokumenty Stowarzyszenia".

Zmieniony ( wtorek, 19 czerwiec 2007 )
 
wstecz   dalej »
(C) 2020 Winiarze Zielonogórscy
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Pogoda w Zielonej Górze

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (26)