JoomlaClock

Imieniny

24 Lutego 2020
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Bogurad, Bogusz,
Boguta, Bohusz,
Lucjusz, Maciej,
Piotr
Do końca roku zostało 312 dni.

Statystyka

odwiedzających: 12499769

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości

Nagłówki RSS

powered_by.png, 1 kB

W skrócie...

Co polecamy...

1. W archiwum "Winiarz Zielonogórski" - nr 60. Zapraszamy do lektury. Wydanie papierowe jest dostępne w sklepie Winiarz.pl w Zielonej Górze przy ul. Osadniczej 6.

2. Zapraszamy do Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze i zwiedzenia jego stałej, jedynej w Polsce, ekspozycji Muzeum Wina (http://mzl.zgora.pl/wystawy/muzeum-wina/).

3. Zainteresowanym odwiedzeniem naszego regionu polecamy "Lubuski Szlak Wina i Miodu", o którym piszemy w zakładce "Enoturystyka".

4. Wszystkie wydania  "Winiarza Zielonogórskiego" są dostępne do pobrania w "Archiwum Winiarza" w Menu Głównym.

 
 

Strona główna arrow Aktualności arrow Najnowsze arrow XIII Konkurs Win Domowych
XIII Konkurs Win Domowych PDF Drukuj E-mail
Napisał: Przemysław Karwowski   
piątek, 21 sierpień 2015

Tradycyjnie, jak od wielu już lat, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, który odbędzie się w Palmiarni, w niedzielę 13 września br, w godzinach 10.00-15.00. Celem konkursu jest promowanie tradycji domowego wytwarzania win, a organizatorem konkursów są Urząd Miasta Zielona Góra oraz Fundacja na rzecz Lubuskiego Dziedzictwa „Gloria Monte Verde”.
Warunki uczestnictwa:
Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców regionu, a także wszystkich miłośników domowych wyrobów winiarskich w kraju, którzy wytwarzają wino amatorsko.
Wina należy dostarczyć w butelce o pojemności 0,75 litra, z dołączoną informacją zawierającą: dane osobowe zgłaszającego, kategorię, rodzaj wina (słodkie, wytrawne itp.), nazwę odmiany czy owocu, lub kilku – jeśli był kupaż, rocznik. Wina można przynieść  osobiście w dniu trwania konkursu, w godzinach 10.00-11.00, lub wysłać do dnia 7 września br. na adres: Biuro Palmiarni, ul. Wrocławska 12, 65-427 Zielona Góra, z dopiskiem Konkurs Win Domowych.

Jeden podmiot może zgłosić trzy wina w danej kategorii.
Udział w konkursie jest bezpłatny.
Próbki win biorące udział w konkursie nie są zwracane.
Warunki oceny win:
Kategorie win: gronowe (białe i czerwone) i owocowe.
Komisja sędziowska składa się z minimum 3 osób.
Wina degustowane są „w ciemno” i oceniane w skali 100-punktowej.
Wyniki i nagrody:
Wyniki zostaną ogłoszone w Palmiarni w dniu trwania konkursu.
Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Zielona Góra, Fundację „Gloria Monte Verde” i Sklep Winiarz.pl.

W szczególnych przypadkach komisja może nie przyznać nagrody w danej kategorii lub przyznać nagrody specjalne i wyróżnienia. W przypadku równej ilości punktów głos decydujący posiada przewodniczący komisji. Decyzje komisji są ostateczne. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminu lub czasu trwania konkursów z przyczyn od nich niezależnych. Wyniki zostaną także opublikowane w Internecie oraz przesłane do prasy branżowej i regionalnej.
Zmieniony ( piątek, 21 sierpień 2015 )
 
wstecz   dalej »
(C) 2020 Winiarze Zielonogórscy
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Pogoda w Zielonej Górze

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (21)